चेन्नईलाई हराउँदै आईपीएलमा दिल्ली शीर्ष स्थानमा उक्लियो

अन्तराष्ट्रीय खबर खेलकुद मुख्य समाचार

एजेन्सी । इन्डियन प्रिमियर लिग “आईपीएल” क्रिकेटमा चेन्नाई सुपर किङग्सलाई हराउँदै दिल्ली क्यापिटल्स शीर्ष स्थानमा उक्लिएको छ । आईतबार राति भएको खेलमा चेन्नई सुपर किङ्ग्सलाई ५ विकेटले पराजित गर्दै दिल्ली शीर्ष स्थानमा उक्लिएको हो । चेन्नईले दिएको १ सय ८० रनको लक्ष्य दिल्लीले १९ ओभर ५ बलमा ५ विकेट गुमाएर पूरा गर्यो। यसअघि टस जितेर पहिले ब्याटिङ गरेको चेन्नईले २० ओभरमा ४ विकेट गुमाएर १ सय ७९ रन बनाएको थियो । जितसँगै दिल्लीले ९ खेलमा १४ अंक जोडेको छ । दिल्लीलाई जितको लागि अन्तिम ओभरमा १७ रन चाहिएको थियो । अक्षर पटेलले रविन्द्र जडेजालाई दोस्रो, तेस्रो र पाँचौ बलमा छक्का प्रहार गर्दै जित पक्का गराए ।

दिल्लीका ओपनर शिखर धवन ५८ बलमा १४ चौका र १ छक्का सहित १ सय १ रनमा अविजित रहे । यो धवनको टि२० क्रिकेटमा पहिलो शतक हो । धवनले ५७ बलमा शतक प्रहार गरेका थिए । धवनलाई सातौं ओभरको तेस्रो बलमा दिपक चहरले व्यक्तिगत २७ रनमा डीप स्क्विायरमा क्याच छोड्दै जीवनदान दिएका थिए । अक्षर पटेल ५ बलमा ३ छक्का सहित २१ रनमा अविजित रहे ।

दिल्लीका ओपनर पृथ्वी शा पहिलो ओभरको दोस्रो बलमै शून्यमा आउट भएका थिए । दिपक चहरले शा लाई क्याच एण्ड बाल्ड आउट गरे । चहरको पाँचौं ओभरको पहिलो बलमा अजिंक्या रहाणे साम करनबाट ८ रनमा आउट भए । १२ औं ओभरको तेस्रो बलमा कप्तान श्रेयस ऐर फाफ डु प्लेसिसबाट २३ रनमा क्याच आउट हुन पुगे ।

शार्दुल ठाकुरले १६ औं ओभरको चौथो बलमा मार्कस स्टोइनिसलाई २४ रनमा अम्बाती रायुडुबाट क्याच आउट गराएपछि खेल रोमान्चक अवस्थामा पुगेको थियो । एलेक्स केरी ४ रनमा आउट भए । दीपक चहरले ४ ओभरमा एक मेडन सहित १८ रन खर्चेर २ विकेट लिए । शार्दुल ठाकुर, साम करन र ड्वेन ब्राभोले एक एक विकेट लिए ।

यसअघि शारजाह क्रिकेट स्टेडियममा टस जितेर ब्याटिङ रोजेको चेन्नईले २० ओभरमा ४ विकेटको क्षतिमा १ सय ७९ रन बनाएको थियो ।अम्बाती रायुडु २५ बलमा १ चौका र ४ छक्का सहित ४५ रनमा अविजित रहे ।

तल्लोक्रममा रविन्द्र जडेजाले उत्कृष्ट ब्याटिङ गर्दै १३ बलमा ४ छक्का सहित ३३ रनमा अविजित रहे । पाँचौ विकेटका लागि रायुडू र जडेजाले २१ बलमा ५० रनको अविजित साझेदारी गर्दै बलियो अवस्थामा पुर्याए । चेन्नईले अन्तिम पाँच ओभरमा एक विकेट गुमाउँदै ६७ रन बनाएको थियो ।
चेन्नईले पहिलो ओभरको तेस्रो बलमै ओपनर साम करनलाई शून्यमा गुमाएको थियो । तुषार देशपान्डेको बलमा करन एनरिच नोर्कियाबाट क्याच आउट हुँदा चेन्नईले खातामा कुनै रन जोडेको थिएन । दोस्रो विकेटका लागि शेन वाटसन र फाफ डु प्लेसिसले ८७ रनको साझेदारी गर्दै चेन्नईको इनिङलाई अघि बढाएका थिए ।
१२ औं ओभरको चौथो बलमा नोर्कियाले वाटसनलाई ३६ रनमा बोल्ड आउट गर्दै दोस्रो सफलता दिलाए । वाटसनले २८ बलमा ६ चौका प्रहार गरे । कागिसो रबाडाको १५ औं ओभरको चौथो बलमा ठूलो सट खेलेका डु प्लेसिस शिखर धवनबाट लङ अनमा ५८ रनमा समातिन पुुगे । डु प्लेसिसले ४७ बलमा ६ चौका र २ छक्का प्रहार गरे ।
नोर्कियाको १७ औं ओभरको तेस्रो बलमा अघि बढेर ठूलो सट खेलेका कप्तान महेन्द्रसिंह एज लाग्दै विकेटकिपर एलेक्स केरीबाट ३ रनमा क्याच आउट हुन पुगे । तुषार देशपान्डेले ४ ओभरमा ३९ रन खर्चेर १ विकेट लिए । कागिसो रबाडाले ४ ओभरमा १ मेडन सहित ३३ रन खर्चेर १ विकेट लिए । एनरिच नोर्कियाले ४ ओभरमा ४४ रन खर्चेर २ विकेट हात पारे ।
दिल्लीको यो सातौं जित हो । चेन्नईले ९ खेलमा ६ अंक जोडेको छ । चेन्नई तालिकाको छैठौं स्थानमा रहेको छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *