आज नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या दिनमै एकहजार नाघ्यो

मुख्य समाचार स्वास्थ्य

पोखरा, भदौ ११। स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयले दैनिक प्रेस ब्रिफिङको क्रममा पछिल्लो २४ घण्टामा नेपालमा एकहजार १११ कोरोना सङ्क्रमित थपिएको जानकारी दिएको छ । १२ हजार ६२९ जनाको आरटी पीसीआर परीक्षणबाट आएको नतिजाबमोजिम एकहजार १११ जनामा सङ्क्रमणको पुष्टि भएको हो । योसँगै सङ्क्रमित हुने कुल ३५ हजार ५२९ पुगेको छ । संक्रमित हुनेमा ३३४ महिला र ७७७ जना पुरुष रहेका छन । नेपालमा अहिले सक्रिय सङ्क्रमितहरु १५ हजार २७३ रहेका छन् । होम आइसोलेसनमा छहजार २१० र संस्थागत आइसोलेसनमा नौहजार ६३ रहेका छन् । त्यस्तै आइसीयूमा १४९ जना र भेन्टिलेटरमा १७ जना छन ।
पछिल्लो २४ घण्टामा ५६९ जना कोरोना सङ्क्रमित निको भएर घर फर्केका छन् । योसँगै कुल निको हुने दर ५६ प्रतिशतमा झरेको छ । कुल डिस्चार्ज भएकाहरु २० हजार ७३ पुगेको छ । २४ घण्टामा सङ्क्रमित पाँच महिलासहित आठजनाको मृत्यु भएको छ । योसँगै नेपालमा मृत्यु हुने एकसय ८३ पुगेको छ । नेपालमा कुल सङ्क्रमितको अनुपातमा मृत्यु हुने प्रतिशत शुन्य दशमलब ५२ प्रतिशत रहेको स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका प्रवक्ता डा.जागेश्वर गौतमले बताउनुभयो ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *