रियल म्याड्रिडले जित्यो एल क्लासिको

अन्तराष्ट्रीय खबर खेलकुद मुख्य समाचार

एजेन्सी – स्पेनिस च्याम्पियन रियल म्याड्रिडले ला लिगा अन्तर्गत शनिबार भएको बार्सिलोनाविरुद्ध एल क्लासिकोमा जित हासिल गरेको छ । क्याम्प नोउमा भएको खेलमा रियल ३–१ ले विजयी भएको हो । पाहुना टोली रियलले खेलको पाँचौ मिनेटमा नै अग्रता लिएको थियो । युवा मिडफिल्डर फेडे भालभेर्डेले करीम बेन्जेमाको पासलाई पेनाल्टी क्षेत्रभित्र नियन्त्रणमा लिँदै राम्रो फिनिस गरेका थिए । तर घरेलु टोली बार्सिलोनाले केहि मिनेटमा नै खेल बराबरीमा ल्यायो । आठौं मिनेटमा युवा विंगर अन्सु फातीले खेल बराबर गरे । जोर्डी अल्बाको लो क्रसलाई फातीले पहिलो टचमा नै गोलमा परिणत गरे । त्यसपछि दुवै टोलीले पाएको अवसर सदुपयोग गर्न नसक्दा पहिलो हाफ १–१ को बराबरीमा सकिएको थियो ।
खेलको ६२ औं मिनेटमा रियलले पुनःअग्रता लियो । रियलका कप्तान सर्जियो रामोसलाई बार्सिलोनाका क्लेमेन्ट लेङलेटले पेनाल्टी क्षेत्रभित्र जर्सी तान्दै लडाएपछि रेफ्रीले भिडियो असिस्टेन्ट रेफ्री “भीएआर”को सहायता लिँदै पेनाल्टी दिए । उक्त पेनाल्टीमा रामोसको प्रहारलाई गोलरक्षक नेटोले दिशा ठम्याएपनि रोक्न भने सकेनन् ।
खेलको ७६ औं मिनेटमा मेस्सीको फ्रिकिकमा कोर्टुवाले पन्च गरेको बल पेनाल्टी क्षेत्रभित्र नै खस्दा भारानले क्लियर गरेर खतरा टारेका थिए । लगत्तै मेस्सीको फ्रिकिकले पनि वाल पार गर्न नसक्दा रियलको अग्रता कायम रहयो ।

८५ औं मिनेटमा बार्सिलोनाका गोलरक्षक नेटोले दोहोरो बचाउ गर्दै स्कोर २–१ मा कायम राखे । लुकास भाज्केजको क्रसमा टोनी क्रुसको सुरुवाती प्रहार बचाएका नेटोले रिबाउन्डमा क्रुसकै प्रहार विफल पारे ।

दोहोरो बचाउ गरेको एक मिनेट नबित्दै नेटोले अर्को उत्कृष्ट बचाउ गरे । भाज्केजले पेनाल्टी क्षेत्रभित्र खोसेको बललाई रामोसतर्फ क्रस गरेपछि अनमार्क रहेका रामोसको प्रहारमा नेटोले उत्कृष्ट बचाउ गरे । तर ९० औं मिनेटमा भने नेटो चुक्न पुगे । पेनाल्टी क्षेत्रभित्र उनले सहज बल बचाउन नसक्दा रोड्रीगोले दिएको पासमा लुका मोड्रीचले आफूलाई सम्हाल्दै सहजै गोल गरे ।

यस जितसँगै रियल म्याड्रिड अंक तालिकाको शीर्षस्थानमा उक्लिएको छ । रियलको ६ खेलमा १३ अंक छ । बार्सिलोना भने ५ खेलमा ७ अंक जोड्दै लिग तालिकाको दशौं स्थानमा रहेको छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *